Jak działają filtry z odwróconą osmozą?
Jedną z najbardziej sprawdzonych metod uzdatniania oraz oczyszczania wody jest zastosowanie filtrów odwróconej osmozy. Dzięki nim skutecznie i bezpiecznie można przeprowadzić proces demineralizacji wody, a także usunąć z niej bakterie, wirusy oraz patogeny. Co więcej, odwrócona osmoza pozwala uniknąć filtrowania wody z użyciem środków chemicznych, dlatego stosowana jest głównie w laboratoriach, szpitalach, kotłowniach, gastronomii oraz w myjniach samochodowych. Sprawdź, jak działają filtry z odwróconą osmozą i jakie inne sposoby uzdatniania wody mamy w naszej ofercie.
Na jakich zasadach działają filtry z odwróconą osmozą?
Główną częścią filtrów z odwróconą osmozą jest półprzepuszczalna błona osmotyczna, która działa jak bardzo gęste sito. Błona wykorzystuje naturalny proces osmozy, w wyniku którego roztwory o większym stężeniu przenikają z jednej strony membrany do drugiej. Po drugiej stronie membrany stężenie staje się mniejsze. W ten sposób z wody usunięte zostaje 98 % szkodliwych substancji, w tym bakterii i drobnoustrojów. Ponadto właściwości fizyczne oraz chemiczne wody ulegają poprawie. Warto zdać sobie także sprawę z faktu, że filtry z odwróconą osmozą zatrzymują przede wszystkim szkodliwe sole, dzięki przepływowi wody w kierunku odwrotnym do naturalnego.
Jakie inne sposoby uzdatniania wody mamy w naszej ofercie?
Kolejnym oferowanym przez nas sposobem uzdatniania wody jest jej zmiękczanie, szeroko wykorzystywane między innymi przez branżę włókienniczą. Razem ze specjalnymi zmiękczaczami wody instaluje się filtr mechaniczny, zabezpieczający głowicę sterującą zmiękczacza przed zanieczyszczeniami. Zmiękczacze wody stosuje się także na dużą skalę w przemyśle, bowiem twarda woda, zawierająca dużą ilość jonów wapnia oraz magnezu, skutkuje powstawaniem kamienia w urządzeniach. Instalując zmiękczacze wody, sprawisz, że maszyny przemysłowe będą działać dłużej i sprawniej.
Naszym klientom oferujemy także odmanganianie oraz odżelazianie wody.